מזג אוויר
בחר אזור:
מפת תאילנד
קנצ'נבורי - קאנצ'נבורי הגשר על נהר הקווי
קבלו הצעות לטיסות זולות לתאילנד ,בתי מלון, אטרקציות וטיסות פנים במחירים הכי זולים בהתחייבות !!!
הזן שם:
הזן טלפון:
הזן אימייל:
קאנצ'נבורי
במרכז העיר והמחוז
Kanchanaburi

מידע כללי :
מחוז  קאנצ'נבורי  גובל במערב במדינת בורמה השכנה, בדרום
במחוז ראצ'אבורי, בצפון במחוז טאק  ובמערב בעוד ארבעה מחוזות.
המחוז מיוער עשיר במפלים ויערות, כשעתיים נסיעה מערבה לבנגקוק על גבול מיאנמר. במחוז עוברים שני נהרות גדולים
  הקוואי-יאי הזורם מאגם  סרי-נאקרין , ונהר הקוואיי-נוי המערבי הקטן יותר שזורם מאגם  קרונג-קראויאה,  הנהרות מתחברים ליד העיר   קאנצ'נבורי  וממשיכים דרך מחוזות המרכז למפרץ תאילנד.
בירת המחוז היא העיר קאנצ'נבורי שנבנתה בעיקר כדי להגן על המחוז נגד אויבים מצד בורמה.
נחשבת לעיר נופש הנמצאת במרחק כשלוש שעות נסיעה מבנגקוק. היא מהווה תחליף יעיל ולא יקר לשינה בבנגקוק הרועשת ומסריחה. אזור קאנצנבורי הוא כפרי וכייף להביט סביב ולחוש את הטבע הנקי . בעיר קאנצ'נבורי  יש כ 65 אלף תושבים העיר נושקת לנהר הקוואי  ומתפארת בהיסטוריה הקשורה לצבאות שלחמו כאן על הקמת מסילת ברזל ליפן ובורמה. סיפור בניית הגשר המפורסם בכל העולם איך נבנה, נשמר, הופצץ ונבנה מחדש. בנייתו גבתה כ 100 אלף קורבנות מכל המשתתפים בבנייתו וצולם סרט בתקציב ענק  הגשר על הנהר קוואי. הסרט הוא גרסא קצת מעוותת של מה שהתרחש באמת אבל מה לא עושים עבור הצלחת הסרט. לכבוד התיירים יש כאן מסלול קצר של מיני רכבת ניתן לעשות סיבוב כדי לחוש את הנסיעה על הגשר הכי מפורסם בעולם כמובן שזה גשר מחודש ולא האמיתי אך צורתו נשמרה בקפדנות כי הגשר האמיתי היה בנוי מעץ, בהמשך המלחמה על בנית הגשר פרצה מלחמת העולם השניה, והגשר קיבל את שמו מסילת המוות לבורמה. נכון שיש שמש נהדרת וחם אך צריך לקחת מעיל דק כי פתאום השמיים יכוסו בעננים ומבול יורד עליכם לא לדאוג לאחר 10 דקות הכל נגמר וחוזרים להמשך הטיול. סוחרי המתנות רגילים לכך ולכן משונה שביום שמש
לכולם יש יריעות פלסטיק מוכנות.
 

קנצ'נבורי הגשר על נהר הקוויאיך להגיע :
לעיר הבירה שלוש שעות נסיעה מערבה ממבנגקוק , אפשר בסירה, אוטובוס, מונית, אופנוע, ורכב שכור. לא לשכוח נוסעים בצד שמאל, הכל טוב.
אוטובוס : תחבורה ציבורית  bks   אוטובוס מספר 81 מבנגקוק  ברציף מס 4 , יוצא כל רבע שעה מבוקר עד לילה 100 באט לכרטיס. גם מרציפים נוספים לא רחוקים יוצאים אוטובוסים כל עשרים דקות אבל פחות טובים.
רכבת:  יוצאת מבנגקוק מגיעה ישר ל גשר  גם 100 באט כרטיס. לא לנסוע בטוק-טוק  יגזלו מכם הרבה כסף, הכי טוב סירה מ באנגלאפאו  עד אזור מסילת הרכבת ולקחת מיניבוס להמשך.
רכב : אפשר לנהוג ברכב שכור למי ששכר, 3 שעות נהיגה מבנגקוק על כביש מספר 338 לעצור בראצ'אבורי, ולהגיע גם לשוק הצף של  דאמון-סודואק אוכל וקניות רצוי, ההמשך על כביש מספר 4 עד  קאנצ'נבורי.
 
התמצאות כללית בעיר :

הכביש הראשי הוא  טאנון-שונג-צ'אטו  עובר לאורך כל העיר מצפון לדרום, מחבר את  הגשר לבורמה עם תחנת הרכבת ותחנות האוטובוסים, סמוך מאוד לנהר ומשני צדדיו פזורים מלונות   גאסטהאוסים בארים ומסעדות לכל רעב ומנשנש. אפשר לשכור אופניים או אופנוע ולטייל היכן שרוצים.

מרכז מידע, טיפים הוצעות לביקור בקנצ'נבורי
אטרקציות, פעילויות ומופעים מומלצים בקנצ'נבורי

מה עושים/רואים :
ביקור חובה בשמורת  ארואן , מפלי  סאי- יוק , רכיבה ורחצה על פילים, בית הספר לקופים מופעי קופים, הגשר על הנהר  קוואי  המפורסם מימי מלחמות האמריקאים, שוק לילה קטן, העיר העתיקה של  מואנג-סינג , מוזיאונים מוזיאון הצבא האמריקאי שלחם במלחמה על הגשר, ששמו הוא כשמות הארצות שהשתתפו במלחמה Jeath
יפן, אנגליה, אמריקה, תאילנד  והולנד ומוזיאון הרכבות.
אפשר לצאת לטיול מאורגן של יומיים 2500 באט מבנגקוק קצת יקר אך חוסך כאבי ראש וממצה יותר מאשר תחפשו לבד איך להגיע למקומות היפים.
ביקור במפלים בשם  סאי-יוק-נוי  ו ארואן , המפלים הכי יפים בכל המדינה, אוטובוס ציבורי מס 8170 ייקח אתכם כל שעה מ 8:00 עד 17:00, 35 באט כרטיס, כניסה למפלים ב 400 באט ב 20 באט אופניים וטיולים מסביב לשמורה. בגד ים חובה כי כל היום תיהנו במים זהירות מהדגים כי הם אוהבים לנשוך אורחים של תאילנד ראו הוזהרתם. אם אתם לא רגישים הם יעשו לכם פדיקור ברגל.
בשנת 2005 נפתח מחנה של טיפוח פילים מבוגרים והרבה תיירים מגיעם לטפל בהם להאכיל אותם, לקרצף את גופם, להפעיל אותם כמו התעמלות ולעזור להם להחלים מכל מינים חוליים, ובייחוד לעודד את רוחם כי לעת זקנה רגישים הם. [ראה דף על פילים באתר זה].
רוב הטיולים לקאנצ'נבורי כוללים תמיד את מקדש הנמרים 500 באט לכרטיס מלווה בספר הסברים על הנמרים, מלווים במדריכים בעלי חולצות צהובות צבע המלך, ונזיר המשגיח על כל המתרחש אפשר להוסיף כמה באטים ולהצטלם מחובקים עם הנמרים, רובם מסוממים או כולם אחרת היו אוכלים אותנו לאור היום, תשתדלו לא להציק להם
בכל זאת אלה חיות שאוכלות בעלי חיים וכידוע לכם גם אנחנו חיות.
מי שרוצה מקדשים:  באן-טאם ,  טאם-סו ,  טאם-קאפון .


קנצ'נבורי
 
מקומות חובה לביקור :
אגם Sri Nakarin  
המפלים Huay Khamin .
ומפל  Turmeric בפארק הלאומי Sri Nakarin שמצפון לפארק הלאומי Erawan. מפלי Huay Khamin הגדולים ביותר, זמני הביקור הם בעונת הגשמים.
עיר מכרות אבני הספיר Bophloi.
הפארק הלאומי Chalerm Ratanakosin צפונית מאה קילומטר  לקאנצ`נבורי.
מקדש Tam Mongkam נמצא  בדרום המחוז בתוך מערת הדרקון ועל האגם שבתוכה פעם בשבוע לכבוד התיירים מופיעה נזירה בתרגילי ציפה על המים  כמו  ישו שהלך על המים לפני שניצלב.
 פארק לאומי בשם Sai Yok  ובתוך הפארק המפלים Sai Yok Yai .
טיול חצי יום דרומה בדרך לבנגקוק ליד העיר  סאנגהלבורי  תראו את  הפסל הכי גדול של בודהה   נאקהון-פאטום,  מקדשיו של  בודהה נקראים  סטופה  על שם איסוף השיער שעל ראש הדמות, כל מקדשי בודהה במדינה מסתיימים בחרוט בעל שפיץ הנראה כמו איסוף השיער שבודהה אסף לאחר ההתגלות שלו וזוהי הסטופה.


מלונות בתאילנד בהתחייבות למחיר הזול ביותר!
מלונות, אטרקציות ופעילויות מומלצות לכל המשפחה!
אוכל :
במסעדה בשם  Chicken Panang Curry  מגישים אוכל תאילנדי ומערבי עוף בקרי חמוץ מתוק לא יותר מ 100 באט ופתוח כל היום, ב BBC אוכלים הכל נמצא ברחוב  סאנג-צ'וטו , 90   באט אכול כפי יכולתך, אתם מבשלים את האוכל איך ואת כל מה שתרצו, פירות ים, עוף, כבד חזיר, מוגש עם אורז מקומי פתוח כל בוקר 7 עד 23 .
 
היכן ישנים :
ליד תחנת הרכבת של  הגשר  תמצאו מספר  גסטהאוסים  חלקם עם ספא ומסאג' במחירים זולים,  פאוט-נאדי  ספא, גני  שון-נאנאג'אט  ספא,  ג'ולי-פרוג  נחשב למקום טוב לרגיעה הרבה אורחים תאילנדים
מגיעים לכאן וזה מוכיח שהמקום טוב. עצים מסביב למסעדה שצמודה סרטים בדי וי די, מכבסה צמודה שזה חשוב מאוד, המחיר הוא 70  באט ללילה מיזוג אוויר מקלחות משותפות, יש חדרים יותר יקרים ב 300 באט ב גסטהאוס  בשם   C&C  על כביש   265/2 Mae Nam Kwai Road  , טלפון 058336466.
 מלון  ואזור ספא  קומסיד  צמוד לנהר  קוואי  טלפון 034631443

לאן להמשיך :
דרך מעבר שלושת הפגודות למינאמר על הגשר בין שתי המדינות.
אפשר לחזור לבנגקוק, או צפונה ברכב וברכבת למחוז טאק ולהמשיך לצ'אנג מאי ומשדה התעופה למזרח או למדינה אחרת.
   
   
שלח לחבר
   
הוספת תגובה חדשה
   
הוספת המלצה חדשה
x
שם מלא (אנגלית)
תאריך
טלפון
אימייל
טקסט חופשי:
תודה שהזנתם את הפרטים שלכם, אנו נחזור אלייכם בהקדם .
תגובותהגולשים
המלצותהגולשים
pEUZfZxpGhnSHNZLscC
ע"י Skylla, 03/01/2013          המשך לקרוא המלצה...