מזג אוויר
בחר אזור:
מפת תאילנד
x
בודהה - בודהיזם בתאילנד
קבלו הצעות לטיסות זולות לתאילנד ,בתי מלון, אטרקציות וטיסות פנים במחירים הכי זולים בהתחייבות !!!
הזן שם:
הזן טלפון:
הזן אימייל:
בודהה בודהה או בשמו הקודם  סידהרתא גאוטמה
  נולד לפני כ - 2500  שנה בן למשפחת מלכים ממלכת קאלאואסטו ששלטו באזור נפאל של היום, כנראה לבן עור, ואומרים שהיה בן הזקונים של אמו היחסית מבוגרת מכדי להביא ילד.
כחול עיניים גדל לתפארת, בחור חזק.
היועצים החכמים של הוריו אמרו שאם לא יתוודע לעולם החיצון יוכל להמשיך את שלטון משפחתו ואף להגדילה ויהפוך לשליט בקנה מידה עולמי, אך אם חס וחלילה ייחשף לעוולות העולם ולסבל הכרוך בו , ינטוש את כס המלוכה ויהפוך לאגדה בחייו, יגלה תובנות חדשות הקשורות בהתנהגות בני האדם על פני כדור הארץ, ויגלה תשובות לשאלות שמעולם לא קיבלו עליהן תשובות.
המלך והמלכה החליטו שהם רוצים המשך שושלת מפואר, ולכן הפרידו אותו מכל העולם החיצון, דאגו לו להשכלה מעולה, ספורט כאוות נפשו, וגם נשים ככול שיוכל לחפוץ, נישא לבחירת ליבו יאסודרה ונולד תינוק.
הם חיו בשלושה ארמונות אחד לכל עונה וכך לא ידע בודהה על קיום כל הדברים הרעים והסבל שקיימים בעולם.
לא להאמין אך המזימה הצליחה 29 שנה יפה מאוד, הנסיך גדל לתפארת חזק יפה ובריא, ללא דאגות או מחשבות רעות או חיפוש פתרונות לבעיות שהרי לא היו כאלה.
בכל מקום שאמור היה לעבור פינו ממקומות אלה את כל, הסבל חיי העוני ושאר המראות שהיו יכולים לקלקל את כל מה שלמד וראה עד כה.
רצה המקרה ובמפתיע נגלו לעיניו, שלושה מקרים חמורים מאוד, לא עלינו ראה יום אחד אדם מת, ביום שאחריו אדם זקן, ביום השלישי אדם גוסס למוות, ולפתע הבין שיש סבל בעולם, ולא יכל לישון כל אותו הלילה, הוא לא היה מורגל שהסבל הוא חלק מחיי בני האדם, ולכן גם לא יכל היה למצוא פתרון, פשוט לא היו לו את הכלים לחשוב מה לעשות בנידון, כי הרי עד כה הכל היה טוב ויפה, כך היה מורגל. למחרת קרה הגרוע מכל בודהה עבר ליד אדם חסר כל המקרין סוג של זוהר, שלווה, ללא תנועה, העושה מדיטציה, מתוך הדממה משדר החוצה, "אני יודע הרבה" .

מלונות בתאילנד בהתחייבות למחיר הזול ביותר!
מלונות, אטרקציות ופעילויות מומלצות לכל המשפחה!


בודהה החליט שכל מה שראה מספיק ואינו רוצה שעוד מקרים מסוג זה ישפיעו על מחשבותיו, או יעמידו אותו במצב של חוסר אונים, החליט על חיי פרישות, יוצאים מגדר הרגיל, בודהה החליט לעזוב את ארמון המלוכה ולהעלם בתוך יערות צפון הודו.
מטרתו הייתה למצוא  פתרון לסבלם של בני האדם,וכל הסובב אותם, אך בהיותו חכם מאוד החליט שרק על ידי ניסיון אישי יוכל להגיע לפתרון והחל בניסיונות על גופו, החל בסגפנות וכלה בהרעבה עצמית עד כמעט מוות בחושבו שלפני המוות מחשבתו של אדם צלולה ויכולת ניתוח מחשבתו עולה, אך בהגיעו למצב של כמעט מוות בצום הבין שלא כך הוא, האדם חייב להיות בעל בריאות טובה על מנת לחשוב בבהירות, וכך חזר הוא לאכול ולשמור על בריאות תקינה להמשך דרכו, במציאת פתרון הסבל העולמי.
למרות מאמציו ולימודים עם מיטב המורים אף אלו שנחשבו מודרניים לא הגיע לנקודה שממנה יוכל להטיף לכולם על תפיסת עולם חדש, או בשפתנו הארה .
כל זה קורה בצפון הודו להזכירכם. כאן באה המצאתו הראשונה של בודהה שהיה מתווכח עם הסובבים אותו על פתרון מצוקות ובעיות, "שהמפסיד בויכוח הופך לתלמידו של המנצח ",הלוואי ואנחנו היינו לומדים זאת .
לאחר שש שנות מסע בין ערים וכפרים ואין ספור שיחות ומפגשים, נוכח לדעת בודהה שאין פתרון למחשבותיו ואין ביכולתו לבצע את תוכניותיו על מנת לשפר את החיים, החליט בודהה לשבת תחת עץ הפיקוס ועד שלא ימצא איך ביכולתו לשפר את חיי כל ייצורי העולם וכמובן בני האדם, לא יקום מישיבתו תחת העץ.
ככה הפך עץ הפיקוס לעץ הכי קדוש בתאילנד בכל מקום שיש עץ פיקוס תמצאו מתנות ומנחות לזכר אותם ימים .
אחרי שבעה ימים ולילות הגיע בודהה להארה והוא בגיל 35 לחייו ומאותו הרגע מסופר שכל סביבתו הייתה קורנת סוג של אור בלתי נראה, קרני הרייקי המפורסמים, כולם באים לשאול את בודהה על סבל ופתרונו תשובתו הייתה ארבע האמיתות.
1 נולדנו ולא נימלט מהסבל
2 יש סיבה לסבל
3 יש דרך להפסיק זאת, על ידי לימוד שיטות חדשות שתרגולם גורם לסיום הסבל, פיתוח יכולת התבוננות, הקשבה, סובלנות, חמלה, קבלת המציאות כפי שהיא.
 שיטות אלו ידועות בשם שמונה דרכים אצילות.
4 הסבל יפסק בעתיד.
בודהה ניפטר ממחלה קשה בגיל 80  , לפני מותו אמר כך "אני מת מאושר כי לא חסכתי מכם כלום הכל לימדתי אתכם, בדקו והשתמשו"  עד היום רבבות בני אדם בכל רחבי תבל, מעונינים ללמוד את תורתו לאחר שמאסו בכל הפסיכולוגים ומרפאים מכל הסוגים, שבניגוד לבודהה שבאמת רצה לעזור לכל חי על פני האדמה, המרפאים בעיקר דואגים לחשבון הבנק שלהם. בין הודו ותאילנד נמצאת מיאנמר ולפני החלוקה למדינות, התורה של בודהה "דהרמה" עברה בכל היבשת בצורה חופשית של נדידת והגירת תושבים, כולם דיברו באותה השפה ולא היה צורך לתרגם וכך התפשטה הבודהיזם מסביב להודו. תם ולא שלם סיפור בודהה אשר תורתו בשלוש מילים, "חיה חיים נכונים" .
יום הולדתו של בודהה נחוג בדרך כלל כאשר הירח מלא, בכל מדינה בחודש אחר, ינואר, מרץ, אפריל, ומאי.
אנחנו היהודים לא כל כך נאהב את מחשבתו של בודהה שאין אלוהים,שאנחנו בלבד יכולים לשנות את מצבנו לטוב ולרע, אנחנו בלבד נרפא את עצמנו והכל בידי האדם, שאין דבר כזה נשמה שעולה לשמים ונשארת לתמיד, ושלא נדבר "רחמנא לצלן" על גלגול נשמות. הבודהיזם איננה דת כי אם למידה נכונה מניסיונם של אחרים איך לחיות נכון ולהאמין שזה יצליח, אנחנו היהודים מונחים על ידי האמונה שבכתבים עתיקים מדריכה אותנו. 


בחזרה למעלה
   
שלח לחבר
   
הוספת תגובה חדשה
   
הוספת המלצה חדשה

שם מלא (אנגלית)
תאריך
טלפון
אימייל
טקסט חופשי:
תודה שהזנתם את הפרטים שלכם, אנו נחזור אלייכם בהקדם .
תגובותהגולשים
המלצותהגולשים